Facebook ČSSD BRNO - město Twitter ČSSD BRNO - město
0 Kč

Pozastavení privatizace je vánoční dárek Brňanům

Pá 19.12.2014 11:16

Koalice vedoucí město Brno připravila občanům vánoční dárek. Na dnešním zasedání ZMB pozastavila všechny současné privatizace bytových domů a uvrhla občany do nejistoty a stresu. Změny se mají týkat i běžících privatizací dle současných pravidel z roku 2007.

Pozastavená privatizace a nová pravidla

Koalice pozastavila proces privatizace bytových domů. Všechny související body byly z jednání ZMB staženy. Privatizaci chce nová koalice provádět podle jimi vytvořené nové koncepce, která však zatím neexistuje. Jasné je jen to, že současný model považují za velmi nevýhodný, a chtějí privatizaci výrazně omezit či znemožnit.

Novou bytovou politiku chce vytvořit 1. náměstkyně primátora Ing. Klára Liptáková z KDU-ČSL. Cíle nové bytové politiky však neznáme. Zřejmě chce zcela zamezit privatizaci obecních domů, a zrušit i privatizaci domů již občanům přislíbených.

Občané jsou uvrženi v nejistotu, protože program KDU-ČSL o privatizaci bytových domů nehovoří a nezaujímá k němu žádný postoj. Ani ostatní strany v koalici nemají vytvořeno stanovisko k privatizaci. V koaliční smlouvě pouze deklarují vytvoření nových pravidel, ovšem neuvádí jejích cíle.

Změny i v privatizacích podle starých pravidel

Koalice považuje současná pravidla z roku 2007 za nevýhodná pro město, a chce je změnit. Všechny současné privatizace dle aktuálních pravidel tak budou zřejmě pozastaveny či zrušeny, a to včetně již probíhajících privatizací. V nejistotě jsou tak všichni nájemníci domů umístěných na seznamu domů určených k privatizaci, protože se prodeje zřejmě nedočkají.

 

Jindřich Zechmeister

Zastupitel ZMČ Brno-střed