Facebook ČSSD BRNO - město Twitter ČSSD BRNO - město
0 Kč

Primátor Vokřál: lékař, nebo hrobník koalice?

Po 16.05.2016 21:04

Lidovci byli vždy proslulí svým uměním dostat se a vydržet do každé koalice. Současné jednání lidovců se vymyká zvyklostem, které u této strany známe. Je známkou toho, že situace v koalici musí být vážně kritická.

Obava stran přítomných v Zastupitelstvu města Brna z nečinnosti a neschopnosti primátora Vokřála jednat byla oprávněná. Lidovci museli přikročit k rezignaci jako razantnímu kroku, který Vokřála donutí k jednání.

Primátor se snažil veřejnost uklidnit tím, že žádný hlubší problém v koalici není. Vinu za politickou nestabilitu přisuzoval chvíli šumu v komunikaci (přičemž opomíjel, že první začalo s opozicí jednat ANO) a chvíli klubu Lidovců, který se ji měl snažit rozbít. Nakonec situace skončila podivným stavem, kdy nikdo nevěděl, zdali koalice existuje, či už nikoliv.

Dnes se potvrdilo, že koalice nemá rýmu, na kterou by stačila sada kapesníků, ale opravdovou nemoc, kterou je třeba léčit. Léčbou však rozhodně není vytváření tlaku na lidovce přes Babišova média. Přijde už konečně konstruktivní jednání o nové koalici?

Mgr. Pavel Sázavský
zastupitel ZMB, ČSSD MO 25 Brno-střed

a

Bc. Jindřich Zechmeister
zastupitel ZMČ Brno-střed, ČSSD MO 01 Brno-střed